Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II Jacek Moskwa
Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II Jacek Moskwa
52,90 zł 44,90 zł
szt.
Święty Walenty - patron zakochanych
Święty Walenty - patron zakochanych

Walenty był biskupem Terni w Umbrii. Wiadomości o nim są dość skąpe i niejednoznaczne. Żył w III w. za panowania cesarza Klaudiusza II i był kapłanem rzymskim. Mimo prześladowania chrześcijan gorliwie zajmował się obowiązkami stanu, a jego świątobliwość zjednywała mu szacunek nie tylko u chrześcijan, ale i u pogan. Gdy sława jego imienia dotarła przed cesarza, ten zapragnął go poznać...

czytaj całość »
Tłusty Czwartek - co z tymi pączkami?
Tłusty Czwartek - co z tymi pączkami?

 

 

Tłusty Czwartek nie bez powodu kojarzony jest przede wszystkim z pączkami i faworkami. Staropolskie przysłowie głosi „Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Inne powiedzenia mówią, iż „Tłusty czwartek pączkami fetuje, a od Popielca ścisły post szykuje” oraz „Od tłustego czwartku do Zmartwychwstania – ścisły post się kłania”. Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem – sześć dni po nim wypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy post. Wielu z nas na ten czas podejmuje postanowienia związane nie tylko z modlitwą, ale również ze wstrzemięźliwością i ograniczeniem jedzenia – zwłaszcza słodkiego, tłustego i niezdrowego.

 

czytaj całość »
Haft komputerowy
Haft komputerowy

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów poszerzyliśmy swoją działalność o studio hafciarskie. Haft komputerowy, jako specjalny rodzaj zdobnictwa i personalizacji, łączy tradycyjny haft ręczny z nowoczesną techniką.

 

Aktualnie zajmujemy się szyciem i haftowaniem na artykułach okolicznościowych takich jak: szatki na Chrzest Święty, pamiątki w ramkach na różne okazje, ręczniki, poszewki, ściereczki, kocyki, koszulki, polary i wiele innych.

 

czytaj całość »
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Są w roku dwa wyjątkowe dni, kiedy okazujemy naszym babciom i dziadkom szczególną wdzięczność za opiekę, troskliwość, wyrozumiałość i po prostu za ich obecność. Młodsi wnukowie przygotowują laurki i zapraszają dziadków na szkolne przedstawienia. Starsi wręczają kwiaty, upominki i składają życzenia.

czytaj całość »
Święto Trzech Króli? Objawienie Pańskie? Epifania?
Święto Trzech Króli? Objawienie Pańskie? Epifania?

Nie wiadomo, czy było ich trzech. Nie byli królami, lecz wg różnych źródeł: magami, mędrcami, astrologami. Jaka jest zatem istota Święta Trzech Króli?

Nie wiemy, jak dokładnie wyglądało niezwykłe spotkanie owych mędrców ze Świętą Rodziną. Według św. Mateusza, zobaczyli oni gwiazdę, która doprowadziła ich do Jerozolimy, do króla Heroda, a następnie do Betlejem, gdzie odnaleźli małego Jezusa.

czytaj całość »
Wizyta duszpasterska - jak się do niej przygotować i jak przebiega?
Wizyta duszpasterska - jak się do niej przygotować i jak przebiega?

Pokój temu domowi!

Przyjęcie kapłana do naszego domu jawi się jako publiczne wyznanie naszej wiary i przynależności do Kościoła. To wyraz zarówno więzi z parafią, diecezją jak i chęci dalszej jej pogłębiania, wyraz aktywnego udziału w życiu Kościoła. Dla księdza jak i dla parafian ten czas powinien być ważnym przeżyciem, okazją do rozmowy, spotkania, poznania się. Warto przeżyć wizytę duszpasterską w duchu radości, modlitwy, serdecznej rozmowy.

Jak się przygotować do tego wydarzenia? Jak przebiega wizyta duszpasterska? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

czytaj całość »
Świąteczne stoisko
Świąteczne stoisko

Zapraszamy na nasze stoisko Bożonarodzeniowe, które znajduje się przed sklepem z Dewocjonaliami przy ul. Kościelnej 6 w Wadowicach, za Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

czytaj całość »
Czy w piątek Oktawy Wielkanocy obowiązuje post?

Czy w piątek Oktawy Wielkanocy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego piątki w Kościele Katolickim są dniami pokutnymi:

Kan. 1250 - W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu.

czytaj całość »

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl